Google glass, Akıllı gözlük ve Teknik Özellikleri

 Google glass, Akıllı gözlük ve Teknik Özellikleri

Google glass, artık hayatımızda

 

2013 yılı itibariyle popülaritesi artmaya başlayan giyilebilir teknolojide Google başı çekiyor. Google Glass ismini taşıyan bu özel gözlük, bugün kullandığımız bilgisayar ve telefonları ufaltıyor ve gözümüzün önüne getiriyor.

 

Google Glass gözlük çalışırken işte böyle görünüyor.Google Glass gözlükleri taktığınızda neler göreceksiniz öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyiniz.

GOOGLE GLASS GÖZLÜK İLE NELER YAPILABİLİYOR

Glass ismini taşıyan Google’ın akıllı gözlüklerinin nasıl kullanılabileceği Google’ın yayınladığı yeni bir videoda daha da netleşti. Artık iki kelimeyle gözlüğünüzle fotoğraf çekebilirken, aynı zamanda sorduğunuz soruya da anında yanıt alabiliyorsunuz. Navigasyon hizmeti de veren gözlük ile çektiğiniz fotoğraf ve videoları internette hızlıca paylaşabiliyorsunuz.

Glass’ın yeni fotoğraflarını da yayınlanan şirket, böylece test aşamasında olan cihazın son halini de gözler önüne seriyor.

Google Glass’ın Teknik Özellikleri

Bir akıllı telefonu andıran özellikleriyle dikkat çeken Google Glass, 720p kalitesinde video çekimi yapabilen 5 megapiksellik bir kameraya sahip. Form bakımından esnek ve yüze göre ayarlanabilir bir gövdesi bulunan bu akıllı gözlükte dahili olarak 12 GB depolama alanı bulunuyor.
google glass is super sleek Google glass, Akıllı gözlük ve Teknik Özellikleri
Google bulut servisiyle 16 GB depolama kapasitesine çıkabilen Google Glass, kullanıcılara 640 x 360 piksel ekran çözünürlüğü sunuyor. Google açıklamasında gözlüğün görüntü kalitesi için 25 inç boyutundaki Full HD bir ekranın 2,5 metre uzaklıktan görünümüne eşdeğer ifadesini kullanıyor.

Ses aktarımı için ise kemik iletimi teknolojini kullanan Google Glass’ta Wi-Fi 802.11b/g ve Bluetooth bağlantı özellikleri yer alıyor. Batarya teknolojisi hakkında net bir bilginin bulunmadı Google Glass, belirtilene göre tipik kullanımda tam bir günlük pil ömrü sağlayabiliyor. Google Glass’ın şarjı ise cihaz üzerinde bulunan microUSB yuvasından gerçekleştiriliyor.

Teknoloji dünyasının son dönemdeki en yenilikçi ürünlerinden biri olan Google Glass, aynı zamanda Android işletim sistemi ile de yakın bir iletişim içinde olacak. Nitekim Google’ın açıklamasında Android 4.0.3 ve üzeri telefonlar için geliştiren MyGlass uygulaması akıllı gözlüğe GPS ve SMS desteği kazandıracağı kaydediliyor.

 

2 Responses to “Google glass, Akıllı gözlük ve Teknik Özellikleri”
  1. kirgincocuk 18 Nisan 2013

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


8 + = 10

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com